Okul Çekimleri

Okul fotoğrafçılığı çok geniş bir yelpazeye sahiptir. E-okul çekimleri, Yıl sonu etkinlik fotoğrafları, dönem içi albüm çalışmaları, promosyon ürünleri, takvim vb.

Okul Fotoğrafçılığı

 Ana okullarında belirli dönemlerde yapılan takvim albüm veya özel tasarım ürün ve bunlara uygun fotoğraf çekimleri yıl sonu gösteri çekimi (fotoğraf ve video ) okuma bayramı, 23 nisan vb. Özel gün etkinliklerinde isteğe göre yapılan çekimler.
İlk okul seviyesinde 1. Sınıf ve 4 sınıfta okula başlama ve mevuzniyet kepli albüm çekimleri öğretmen ve toplu sınıf fotoğrafları bireysel fotoğraflar ve anı olarak kalacak arkadaşlar ile çekilen fotoğraflar kasım aralık döneminde yapılan takvim çalışmaları bunların yanında kurumlara özel olarak yapılan butik çalışmalardır.
Ortaokul ve liselerde sene başı ve sene sonu çalışmaları ile yıl başı için yapılan takvim vb. Ürünler ile çözümler üretilmektedir. Sene başında e-okul sene sonunda da mezuniyet yıllık kepli çekim mezuniyet ve yıllık almanak çalışmaları. yapılmaktadır.

E-okul Hizmetleri

E-Okul kullanım kılavuzunda (http://e-okul.meb.gov.tr/dokumanlar/e-okul-kilavuz.pdf), öğrencilere ait son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafların yüklenmesi gerekliliği belirtilmiştir.
Bu nedenle okullar, yeni Eğitim-Öğretim Yılı başında ilk olarak E-Okul Sistemine yüklenmek üzere öğrenci fotoğraf çekimi yaptırırlar.
Bu fotoğrafları 131x172 pixel boyutlarında ve 20KB'tan büyük 70KB'tan küçük aynı zamanda JPG formatında olmalıdır.
Okullara sunulacak E-Okul paketlerinde aşağıdaki ürünler bulunurlar.
Öğrenci Kimlik Belgesi Düzenlenmesi MADDE 74- (1) Okul müdürlüğünce öğrencilere, nüfus kayıt ve okul bilgilerini içeren, fotoğraflı öğrenci kimlik belgesi düzenlenir. Öğrenci kimlik belgeleri, gerektiğinde elektromanyetik kullanıma uygun şekilde de tasarlanabilir. Yönetmeliğin tamamını görmek için aşağıdaki linke tıklayın... .

E-Okul Ürünleri

• E-Okul Sistemine Uyumlu Öğrenci Fotoğrafları
• Öğretmen Not Çizelgesi veya Defteri
• İdareci Albümü
• Öğrenci Kimlik Kartı
• Öğretmen Kimlik Kartı
• Öğrenci ve Öğretmen Vesikalık Fotoğrafları
• Nöbetçi Ziyaretçi Görevli Kartları

Yıllık Çalışmaları

 Yıl sonlarında mezun olan öğrenciler için yaptırılan hatıra/anı kitapçığına Mezuniyet Yıllığı veya Andaç adı verilir.
 Müşterilerimiz en çok zorlandıkları çalışmadır.
 Mezuniyet Yıllığı hazırlamak titiz ve meşakatli bir çalışma gerektirir. Burada okul yönetiminin berlilediği rehber/yardımcı öğrenmen ve firmamız koordineli bir şekilde çalışarak gerekli dijital hazırlıkları tamamlamaktadır.Ana .